عضویت در خبرنامه
رساله احكام بانوان
رساله احكام بانوان
به روز رسانی : 1389/03/29
حجم : 1.12 MB
مجوز : رایگان
تعداد دانلود : 2693
تعداد بازدید : 3369
0 1

توضیحات
کتاب رساله بانوان: دستورهاى عملى اسلام كه وظیفه انسان ها را نسبت به كارهایى كه باید انجام دهند و یا از آن دورى كنند، مشخص مى كند، احكام می گویند. اقسام احكام :احكامى كه وظیفه مكلّفان را معلوم مى كند، پنج قسم است: واجب ، حرام ، مستحب ، مكروه ، مباح . واجب : كارى است كه انجام دادن آن لازم است و ترك آن عقاب دارد، مانند نماز و روزه . حرام : كارى است كه ترك آن لازم و انجام دادنش عقاب دارد،مانند دروغ و ظلم . مستحب : به كارى مى گویند كه انجام دادنش بهتر است و ثواب دارد، مانند صدقه دادن . مكروه : كارى است كه ترك آن نیكو مى باشد، ولى انجام دادنش عقاب ندارد، مانند فوت كردن به غذا و خوردن غذاى داغ . مباح : به كارى گویند كه انجام دادن و ترك آن مساوى است ، نه عقاب دارد و نه ثواب ، مانند راه رفتن و نشستن . احتیاط مستحب : احتیاطى است غیر فتواى فقیه ، و رعایت آن واجب نیست . احتیاط واجب : امرى است كه مطابق احتیاط بوده ولى فقیه در آن فتوا نداده است ، در چنین مواردى مقلّد مى تواند به فتواى مجتهد دیگر كه در رتبه بعد قرار دارد (فالا علم ) عمل كند.احوط: منطبق با احتیاط.اظهر: ظاهرتر و روشن تر، از فتواست و مقلّد باید طبق آن عمل كند.
قابل استفاده در : هر سیستمی که قابلیت اجرای فایل های EXE را داشته باشد.مانند کامپیوتر و نوت بوک ها. این برنامه توسط یکی از کاربران برای بخش دانلود سایت تبیان ارسال شده است.

UserName
پشتیبانی فنی
در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد در مورد زیر ساختهای نرم افزاری بخش دانلود و گزارش هر گونه خطا و اشکال در عملکرد این بخش به لینک زیر مراجعه فرمایید

پشتیبانی فنی
آر اس اس
  • وبگردی