برترین نرم افزارهای روز دنیا

بنر صفحه اصلی

Safari 3.1.2

مشخصات برنامه

به روز رسانی : 1387/9/8

دسته : ابزار مفید اینترنت/

سیستم عامل :

حجم : 18.61 مگابایت

مجــوز : رایگان

تعداد دانلود :1314

تعداد بازدید :1627

نسخه های نرم افزار

فاقد نسخه

توضیحات

بنا به گفته ی "استیو جابز" مرورگر APPLE SAFARI از هر دو مرورگر اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس سریعتر خواهد بود و جعبه جستجوگری از هر دو سایت یاهو و گوگل در آن قرار خواهد داشت. نسخه ی اولیه مرورگر APPLE SAFARI برای ویندوز که به صورت BETA منتشر شد دارای مشکلات و نقایص امنیتی مختلفی بود که مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفت. اینک در نسخه ی نهایی، از لحاظ سرعت و کارایی پیشرفت های قابل توجهی داشته و تا حدودی شعار شرکت اپل مبنی بر " بهترین مرورگر جهان " را تحقق بخشیده است.
در ادامه به تحلیل و بررسی مرورگر APPLE SAFARI می پردازیم و سعی بر آن داریم و
به این منظور در ابتدا به بیان نکات مثبت و قابلیت های شایان این مرورگر می پردازیم:
لودینک صفحات
سرعت مرورگر APPLE SAFARI به گفته سایت رسمی APPLE در نمایش صفحات وب سایت در مقایسه با مرورگر INTERNET EXPLORER 7 دو برابر بیشتر است و در مقایسه با مرورگر FIREFOX 2 1.6 برابر سرعت بیشتری را دارا است. همین امر باعث نمایش سریع تر صفحات در مرورگر می گردد. علاوه بر این سرعت بالای این مرورگر در مقایسه با دیگر مرورگرهای مطرح به هنگام کار با آن محسوس است و بدون تکیه بر اطلاعاتی که سایت رسمی APPLE در این زمینه بیان می کند می توان دریافت که این مرورگر از لحاظ سرعت برتری نسبی بر دیگر مرورگرها دارد. همچنین این مرورگر براساس اطلاعاتی که وب سایت رسمی APPLE بیان می کند قابلیت اجرای مندرجات JAVASCRIPT را تا 2.8 برابر سریعتر از مرورگر INTERNET EXPLORER 7 دارا است و این سرعت در مقایسه با مرورگر FIREFOX 2 به 1.6 نیز می رسد. در واقع بنابر اطلاعات بیان شده بدیهی است که کار با این مرورگر به صرفه جویی در وقت می انجامد و این قابلیت می تواند خواستگاه بسیاری از کاربران اینترنت باشد.
- قابلیت TAB
به هنگام بازدید صفحات زیادی در اینترنت به طور همزمان اغلب کاربران به مشکلاتی برای مدیریت و دسترسی به صفحات پیدا می کنند. زیرا مدیریت صفحات وب امری نیست که کاربر خود قادر به انجام آن باشد. به همین منظور با قبلیت TAB که در این مرورگر همانند دیگر مرورگرهای مطرح و شناخته شده موجود است می توان به راحتی از یک صفحه به صفحه ای دیگر رفت و می توان صفحه مورد نظر را نیز از میان عنوان صفحات مورد نظر خود در قسمت TAB ها انتخاب کرد و به آن مراجعه نمود. همچنین یکسری تنظیمات نیز برای مدیریت TAB ها موجود است که در داخل مرورگر تعبیه شده است.
- مدیریت BOOKMARK ها
به طور معمول کاربرانی که در دنیای اینترنت با وب سایت های زیادی سر و کار دارند برای مراجعه دوباره به وب سایت ها می بایست به نام آن ها دسترسی داشته باشند تا بتوانند در امر مراجعت کار خود را آسان نموده و وقت خود را صرف پیدا کردن دوباره وب سایت ها ننمایند. قابلیت BOOKMARK کردن در مرورگر SAFARI این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم با انتخاب وب سایت مورد نظر آن را BOOKMARK نموده و در یک فولدر انتخابی که ایجاد کرده ایم آن را دسته بندی نماییم. بدین ترتیب در مراجعه بعدی کار ما برای دسترسی به وب سایت ها آسان خواهد شد. همچنین با استفاده از این مرورگر می توان BOOKMARK هایی را که متعلق به مرورگر های دیگر هستند را IMPORT کرده و از آن ها نیز در این مرورگر استفاده نمود. لازم به ذکر است که این مرورگر به صورت خود کار نیز BOOKMARK های مربوط به دیگر مرورگر ها را IMPORT می کند و قابلیت استفاده از آن ها را نیز فراهم می نماید. علاوه برای این ما می توانیم RSS های موجود در وب سایت ها را نیز BOOKMARK نموده و از آن ها بهره بگیریم.
- استفاده از RSS
RSS مخفف کلمات REALLY SIMPLE SYNDICATION می باشد و یکی از قابلیت های ارزشمند حال حاضر دنیای وب است. هنگامی که یک وب سایت دارای RSS می باشد به ما این امکان را می دهد تا با مشاهده لیست RSS آن از آخرین مندرجات اضافه شده به وب سایت آگاهی پیدا کنیم و از یکسری توضیحات پیرامون آن مطلع گردیم. بدین ترتیب هنگام مشاهده لیست آخرین مندرجات

برترین نرم افزار ها

نظرات

UserName
فیـــــلم های پیشنهـــــــــادی
مطالب پیشنهــــــــــــــادی
آدرس :
بلوار کشاورز - خیابان نادری - نبش حجت دوست پلاک 12
تلفن :
فکس :
وب سایت :