برترین نرم افزارهای روز دنیا

بنر صفحه اصلی

کتاب نظام حقوقی اسلام نسخه جاوا

مشخصات برنامه

به روز رسانی : 1391/2/31

دسته : نرم‌افزارهاي کاربران/

سیستم عامل :

حجم : 723 کیلوبایت

مجــوز : رایگان

تعداد دانلود :789

تعداد بازدید :2361

نسخه های نرم افزار

فاقد نسخه

توضیحات

این نرم افزار جاوا بوده و بر روی اکثر گوشی ها قابل نصب است. پدیدآورنده این کتاب آقای حمید ایرانپور می باشند که این نرم افزار توسط کاربر گرامی تبیان خانم فاطمه احمدی برای بخش دانلود ارسال شده است.

گزیده ای از این کتاب:
قبل از هر چیز سه واژه تشكیل ‏دهنده عبارت «نظام حقوقى اسلام» را به اختصار بررسى مى‏كنیم.
مقصود از «نظام»، كل یا مجموعه‏ اى است كه اجزاى آن بر طبق الگو یا طرح مشخص به هم مرتبط و پیوسته‏اند. به تعبیر دیگر، مجموعه اجزاى منسجم و مرتبط كه هدف واحدى دارند.
حقوق نیز مجموعه مقرراتى است كه بر اشخاص ـ از آن جهت كه در اجتماع‏اند ـ حكومت مى‏كند. به تعبیر دیگر، حقوق روابط اجتماعى را تنظیم مى‏كند. و در تعبیر سوم، مجموعه قواعد كلى و الزام‏آورى كه بر زندگى اجتماعى انسان حكومت مى‏كند.
بنابراین، نظام حقوقى مجموعه‏اى از قوانین جارى است كه مظهر وحدت و انسجام ذاتى آن، دسته‏اى از اصول و قواعد حقوقى است كه به منزله مبادى قوانین و مقررات شناخته مى‏شوند و نمایانگر انقسام و تفریع اصول به فروع، بر حسب نیازها و رویدادهاى ناشى از روابط اجتماعى هستند كه به طور كلّى مصداق‏هاى آن قواعد كلى ‏اند.
به تعبیر دیگر، نظام حقوقى مجموعه قوانین و مقررات منسجم و هماهنگ و مرتبط‏ اند كه بر اساس مبانى ویژه در جهت اهداف خاص خود تنظیم میشوند. بنابراین، مشخصات نظام حقوقى عبارت است از:
١. وجود مجموعه‏اى از قوانین.
٢. وجود تعداد بسیارى قاعده عام و اصول كلى منسجم.
٣. مبتنى‏ بودن مجموعه قوانین بر آن اصول و قواعد كلى.
٤. رابطه تنگاتنگ و عمیق میان قوانین و قواعد كلى در حد رابطه فرع و اصل و یا كلى و مصداق.
٥ . جامعیت قواعد كلى به طورى كه بتواند جوابگوى نیازها و موارد خاص باشد.
٦. عقلانى و انسانى‏ بودن قواعد كلى و عام به نحوى كه پذیرش عموم مردم را به دنبال داشته باشد.
٧. ضمانت اجراى قضایى درباره نقض و تخلف از قوانین.
به نظر میرسد حقوق اسلام داراى همه این مشخصات است و مجموعه دستورهاى پراكنده و گسسته‏اى نیست كه بر حسب وضعیت شخص و یا گروه خاصى اتخاذ شده باشد، بلكه مجموعه‏اى است از قوانین یكپارچه و منسجم كه بر قواعد عام و اصول كلى استوار است و قوانین و احكام به طور كلى، مصادیق جزئى و موارد خاص آن قواعد مبنایى، و اساسى محسوب مى‏ شوند.

توجه:
فایل شماره 1 نسخه جاوا (JAR) می باشد.
فایل شماره 2 فایل کمکی جاد (JAD) می باشد که برای گوشی هایی همچون سامسونگ و موتورلا و ... لازم است. فقط توجه کنید وقتی این فایل را دانلود کردید ممکن است خود به خود پسوند jad به jar تبدیل شود که شما حتما فایل را ویرایش کرده و پسوندش را به jad مجددا تغییر دهید تا در گوشی شما اجرا شود.

برترین نرم افزار ها

نظرات

UserName
فیـــــلم های پیشنهـــــــــادی
مطالب پیشنهــــــــــــــادی
آدرس :
بلوار کشاورز - خیابان نادری - نبش حجت دوست پلاک 12
تلفن :
فکس :
وب سایت :